Międzynarodowe Zawody w Bukownie

Informacja
Z Otwartych Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich Żołnierzy Rezerwy w Olkuszu przeprowadzonych w dniu 12.06.2016 r.
Organizatorem Zawodów był Zarząd Powiatowy LOK w Olkuszu, wykonawcą Klub Strzelecki LOK „Lokus”
Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Bukowno
Miejscem zawodów była Strzelnica Klubu Strzeleckiego „Lokus” Bukowno ul. Długa.
Celem zawodów była integracja europejskich środowisk żołnierzy rezerwy, doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz rekreacja i wypoczynek.
W zawodach brały udział 3 osobowe drużyny reprezentujące rezerwistów z Niemiec i Słowacji oraz 15 drużyn reprezentujących zakłady pracy, urzędy, instytucje, organizacje społeczne powiatu Olkusz i 1 drużyna ZP LOK Chrzanów.
Zawody odbyły się w konkurencji strzeleckiej pistolet sportowy „Margolin” odległość 25 m oraz pojedynek strzelecki na odległość 25 m. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji zespołowej drużyny otrzymały puchary i dyplomy. W klasyfikacji indywidualnej w pistolecie sportowym i pojedynku strzeleckim za zajęcie trzech pierwszych miejsc zawodnicy otrzymali dyplomy oraz puchar, drużyny międzynarodowe za zajęcie pierwszych miejsc ,,otrzymały dodatkowo puchary i dyplomy. Dyplomem i pucharem wyróżniona została najlepsza zawodniczka w pistolecie sportowym oraz najsłabszy zawodnik konkurencji pistolet sportowy. Dodatkowo klasyfikowana indywidualnie była grupa myśliwych, za zajęcie pierwszych miejsc najlepsi otrzymali dyplomy i puchary.
Najlepszych zawodników i drużyny dekorował Burmistrz Miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski w asyście Prezesa ZP LOK w Olkuszu oraz Prezesa Klubu Strzeleckiego LOK „Lokus” Po zawodach uczestnicy spożywali myśliwski poczęstunek prosto z kuchni wojskowej.
Klasyfikacja zawodów :
I miejsce w grupie zespołów zagranicznych zdobyła drużyna z KV Keżmarok druga była drużyna z RK Offenbach, I miejsce w grupie zespołów polskich KS Lokus, II miejsce PGK Olkusz, III miejsce Al.-MAX.
Klasyfikacja indywidualna panów: pistolet sportowy I miejsce Kuźniak Tomasz, II miejsce Luks Henryk, III miejsce Krawczykiewicz Marcin.
Klasyfikacja indywidualna pań pistolet sportowy: I miejsce Wawrzczak Elżbieta, II miejsce Pandel Aneta, III miejsce Wilkońska Aneta.
Pechowym zawodnikiem okazał się Porębski Rafał zdobywając tylko 2 punkty.
W grupie myśliwych najwięcej punktów zdobył Żuchowicz Tadeusz, II był Lucanski Ivan ze Słowacji a trzecie miejsce wywalczył Uli Gobe rezerwista niemiecki.
Informacje opracował Jerzy Jan Lisowski